Co nabízíme

Víkendová sebezkušenostní skupina


zaměřená na komunikaci a lepší sebepoznání

Práce v sebezkušenostní skupině vychází z principů humanistické psychologie. Skupině se též říká encounterová (z anglického to encounter – setkat se), což prakticky znamená, že se skrze kontakt s druhými ve skupině setkáte skutečně sami se sebou.

Skupina Vám může přinést:

 • více porozumění sobě,
 • více porozumění druhým,
 • zvýšení vlastní sebejistoty,
 • vyjasnění vašich vztahů,
 • poznání, co v životě chcete a co nechcete.

Setkání skupiny probíhají vždy přes víkend, 5x ročně, od pátku do neděle v časech pátek 17-21h, sobota 9-18h (2hod přestávka), neděle 9-12h. Složení účastníků se může měnit, protože skupina je otevřená a lze do ní nastoupit i v průběhu roku (pokud se stávající účastníci nedohodnou na uzavření skupiny).

MÁME NOVÉ MÍSTO – ENCOUNTEROVÉ SKUPINY NOVĚ OD LISTOPADU NA I.P.PAVLOVA.

Nejbližší termíny:

2023

 • 10.-12.11.

2024

 • 26. – 28.1.
 • 26.-28.4.
 • 21.-23.6.
 • 13.-15.9.
 • 8.-10.11.

Ve skupině jsou přítomni dva facilitátoři.
Nejedná se o skupinovou psychoterapii, byť účinek skupiny často úlevu a změnu přináší.
Skupina má v tuto chvíli 18 členů + 2 facilitátoři. Věková kategorie 18+.
Místo: V SOBĚ DOMA, Školská 32, Praha 2
Cena: orientačně 1700 Kč, závisí na počtu účastníků
Pokud se chcete přihlásit nebo máte dotaz, pište na e-mail helena.saldova@gmail.com.

Článek o encounterových skupinách.

Individuální psychoterapie


Individuální terapie je proces ozdravování a hojení, ujasňování a rozhodování, co s konkrétním problémem, ale i co s celým životem. Při terapii se v +- pravidelných sezeních vídáte se svým terapeutem a prostor je zde čistě pro vás. Máte zde možnost věnovat se čemukoliv, co je pro vás důležité a dotýkat se i velice osobních věcí bez rizika, že se to kdokoliv další dozví.

Párová psychoterapie


Někdy se stane, že je váš partnerský vztah v úzkých. Proto existuje i možnost párového poradenství a párové psychoterapie. Při ní se terapeut zajímá o to, jak se má váš vztah, co váš vztah potřebuje, co mu chybí či přebývá… Cílem je mj. porozumění si navzájem v partnerství, vyslyšení svých potřeb a motivů chování, stejně jako nahlédnutí vlastních osobních vzorců a nenasycených potřeb z původní rodiny, kdy jsme byli ještě děti. Poznání sebe samotných pak může usnadňovat život spolu.

Rodinná terapie


Rodina je jeden živý organismus, jeden celek, jeden celý svět. Má li nějaká jeho část potíž, je výhodné rozumět kontextu (bouře se obvykle projevuje jinde, než kde vznikla). Proto je (obzvláště u dětských problému) užitečné, zabývají-li se problémem všichni v rodině. Ten, kdo se v rodině něčím trápí je často ukazatelem, že se v rodině jako celku něco děje.

Workshopy a vzdělávání na míru


Pracujeme s lidmi a s tím, co se mezi lidmi děje. Umíme se vás doptat, co pro svůj pracovní kolektiv, školní třídu či jinou skupinu lidí nebo i jednotlivce potřebujete a umíme na to zareagovat programem na míru. Pohybujeme se v oblasti osobního rozvoje, mezilidských vztahů – osobních i pracovních, facilitace konfliktů, zlepšení komunikace, sebeporozumění.


Nabízíme:

 • zážitkové jednorázové tématické workshopy z oblasti mezilidských vztahů, komunikace a osobního porozumění (PROŽITEK + EDUKACE)
 • systematickou spolupráci – zážitkové workshopy a rozvojové skupiny (PROŽITEK + EDUKACE + ZMĚNY POSTOJŮ A SEBEPOZNÁNÍ)
 • vzdělávání v oblasti ANATOMIE DUŠE, aneb vzdělávání o tom, jak to v nás vlastně po psychické stránce funguje a o tom, že naše chování a prožívání není žádná neovlivnitelná náhoda