Víkendová sebezkušenostní skupina
zaměřená na komunikaci a lepší sebepoznání
Práce v sebezkušenostní skupině vychází z principů humanistické psychologie. Skupině se též říká encounterová (z anglického to encounter – setkat se), což prakticky znamená, že se skrze kontakt s druhými ve skupině setkáte skutečně sami se sebou.
Skupina Vám může přinést:
- více porozumění sobě,
- více porozumění druhým,
- zvýšení vlastní sebejistoty,
- vyjasnění vašich vztahů,
- poznání, co v životě chcete a co nechcete.
Setkání skupiny probíhají vždy přes víkend, 5x ročně, od pátku do neděle v časech pátek 17-21h, sobota 9-18h (2hod přestávka), neděle 9-12h. Složení účastníků se může měnit, protože skupina je otevřená a lze do ní nastoupit i v průběhu roku (pokud se stávající účastníci nedohodnou na uzavření skupiny).
MÁME NOVÉ MÍSTO – ENCOUNTEROVÉ SKUPINY NOVĚ OD LISTOPADU NA I.P.PAVLOVA.
Nejbližší termíny:
2023
2024
- 26. – 28.1.
- 26.-28.4.
- 21.-23.6.
- 13.-15.9.
- 8.-10.11.
Ve skupině jsou přítomni dva facilitátoři.
Nejedná se o skupinovou psychoterapii, byť účinek skupiny často úlevu a změnu přináší.
Skupina má v tuto chvíli 18 členů + 2 facilitátoři. Věková kategorie 18+.
Místo: V SOBĚ DOMA, Školská 32, Praha 2
Cena: orientačně 1700 Kč, závisí na počtu účastníků
Pokud se chcete přihlásit nebo máte dotaz, pište na e-mail helena.saldova@gmail.com.
Článek o encounterových skupinách.
Individuální psychoterapie
Individuální terapie je proces ozdravování a hojení, ujasňování a rozhodování, co s konkrétním problémem, ale i co s celým životem. Při terapii se v +- pravidelných sezeních vídáte se svým terapeutem a prostor je zde čistě pro vás. Máte zde možnost věnovat se čemukoliv, co je pro vás důležité a dotýkat se i velice osobních věcí bez rizika, že se to kdokoliv další dozví. Terapeut se bude věnovat 100% vám, bude vás pečlivě poslouchat, vnímat co děláte, hledat s vámi spojitosti, které si neuvědomujete, poukazovat na věci, které přehlížíte, podporovat vás, diskutovat s vámi, poskytovat zpětnou vazbu.
Bez ohledu na to, v jaké životní situaci se nacházíte a jakým způsobem jí čelíte, vás terapeut za váš způsob řešení nebude soudit a hodnotit. Bude vás brát takového jaký/jaká jste. Nevykládejte si to ale jako bezmezné schvalování a podporu čehokoliv, co jste udělali nebo se chystáte udělat. Dostanete otevřenou a upřímnou reakci, ne však ve smyslu hodnocení dobře/špatně, ale ve smyslu nabídky k uvažování nad příčinami a následky toho, co děláte. Vy sami si pak vyberete, co ve svém životě chctete posilovat a čeho se chcete vzdát. Psychoterapie též pomáhá měnit nežádoucí emoce (úzkosti, strach, vztek, smutek…) a opouštět nevyhovující modely chování. Prinicpem v individuální práci je pochopení sebe samého, zpracování nechtěných zážitků či skutečností o nás samotných a na tomto základě (laskavé) smíření či uskutečnění nových akčních kroků. Individální terapie vás vede k převzetí moci a možností nad svým vlastním životem.
Párová psychoterapie
Někdy se stane, že je váš partnerský vztah v úzkých. Proto existuje i možnost párového poradenství a párové psychoterapie. Při ní se terapeut zajímá o to, jak se má váš vztah, co váš vztah potřebuje, co mu chybí či přebývá… Cílem je mj. porozumění si navzájem v partnerství, vyslyšení svých potřeb a motivů chování, stejně jako nahlédnutí vlastních osobních vzorců a nenasycených potřeb z původní rodiny, kdy jsme byli ještě děti. Poznání sebe samotných pak může usnadňovat život spolu.
Rodinná terapie
Rodina je jeden živý organismus, jeden celek, jeden celý svět. Má li nějaká jeho část potíž, je výhodné rozumět kontextu (bouře se obvykle projevuje jinde, než kde vznikla). Proto je (obzvláště u dětských problému) užitečné, zabývají-li se problémem všichni v rodině. Ten, kdo se v rodině něčím trápí je často ukazatelem, že se v rodině jako celku něco děje.
Cílem rodinné terapie je objevit zablokovaná místa v rodinných vztazích. Rodinná terapie umožní větší porozumění sobě navzájem i celé situaci. Různí lidé totiž často stejnou situaci vnímají odlišně a navíc předpokládají, že ostatní ji vnímají stejně jako oni. Terapeut v rodinné terapii vytváří bezpečné prostředí pro diskusi o emočně nabitých věcech, pro pochopení toho, jak to vidí ostatní, hledání spojitostí a možných řešení. Cílem není hledat viníka a toho, kdo má pravdu, rodinná terapie nestranní nikomu a terapeut pracuje pro rodinu a v zájmu všech zúčastněných.
Workshopy a vzdělávání na míru
Pracujeme s lidmi a s tím, co se mezi lidmi děje. Umíme se vás doptat, co pro svůj pracovní kolektiv, školní třídu či jinou skupinu lidí nebo i jednotlivce potřebujete a umíme na to zareagovat programem na míru. Pohybujeme se v oblasti osobního rozvoje, mezilidských vztahů – osobních i pracovních, facilitace konfliktů, zlepšení komunikace, sebeporozumění.
Nabízíme:
- zážitkové jednorázové tématické workshopy z oblasti mezilidských vztahů, komunikace a osobního porozumění (PROŽITEK + EDUKACE)
- systematickou spolupráci – zážitkové workshopy a rozvojové skupiny (PROŽITEK + EDUKACE + ZMĚNY POSTOJŮ A SEBEPOZNÁNÍ)
- vzdělávání v oblasti ANATOMIE DUŠE, aneb vzdělávání o tom, jak to v nás vlastně po psychické stránce funguje a o tom, že naše chování a prožívání není žádná neovlivnitelná náhoda